بایدن پرونده سوچی را به نشست آسه آن آورد

[ad_1]

آنگ سان سوچی، امروز (چهارشنبه) پس از محکومیت به فساد مالی و دریافت حدود 1.3 میلیون دلار طلا و پول نقد از یک متحد سیاسی نزدیک، توسط دادگاه به پنج سال زندان محکوم شد. بایدن با رهبران آسیای جنوب شرقی برای بحث در مورد این موضوع دیدار خواهد کرد. .

به گزارش نیویورک تایمز، فیو مین تین، وزیر ارشد یانگون (بزرگترین شهر میانمار)، علناً اعتراف کرده است که 600000 دلار پول نقد و 25 دلار طلا به آنگ سان سوچی، برنده جایزه نوبل بدهکار است. صلح در سال 1991 ارتش میانمار سال گذشته در یک کودتا سرنگون شد.

فو مین تین، که زمانی جانشین سوچی به شمار می رفت، در اکتبر سال گذشته در دادگاه شهادت داد که در ازای حمایت سوچی به او پول و طلا داده اند. اتهامی که رهبر برکنار شده میانمار آن را “پوچ و بی معنی” خواند. دادگاه همچنین به وکلای وی اجازه اظهار نظر در مورد این پرونده را نداد.

در همین حال، اخراج آنگ سان سوچی در سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی و همچنین میانمار سر و صدای زیادی به پا کرده است و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قرار است ماه آینده با رهبران اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) دیدار کند. پرونده آنگ سان سوچی در واشنگتن در حال بررسی است.

ارتش میانمار در 1 فوریه سال بعد در پی ادعای تقلب در انتخابات 8 نوامبر 2020 و تشدید تنش های سیاسی در این کشور قدرت را به دست گرفت. در همان روز، ارتش میانمار، سخنگوی حزب حاکم اتحادیه ملی دموکراتیک، آنگ سان سوچی، رهبر و وزیر امور خارجه این حزب را دستگیر کرد و اعلام کرد که قدرت به فرمانده کل قوا مین آنگ هلائینگ منتقل شده است.

اعتراضات مردمی علیه کودتا از آن زمان در سرتاسر میانمار آغاز شده است و با مداخله مسلحانه ارتش علیه معترضان و دیگر گروه‌ها، حدود 1000 نفر کشته و هزاران نفر بازداشت شدند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نقش کوچینگ در موفقیت فردی و سازمانی صالح مختاری

نقش کوچینگ در موفقیت فردی و سازمانی – صالح مختاری کوچینگ سازمانی عناصر اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.